Книжкова полиця маленького українця

Книги про українську історію завжди відіграватимуть ключову роль у збереженні та розумінні культурної спадщини, формуванні національної свідомості та патріотизму.
Завдяки ним українці мають змогу поглибити знання про своє минуле, а дослідження своєї історії у свою чергу сприяє об'єднанню суспільства.

Ми зібрали разом усі книги з історії України видавництва «Моя книжкова полиця », які зацікавлять не лише дітей, а й дорослих. А яскраві ілюстрації та якісний друк також подарують естетичне задоволення від читання.

 

«Крута історія України: від динозаврів до сьогодні », Інна Ковалишена

Історія — це нудно і незрозуміло? Герої цієї книги спершу теж так думали. Але всього одна цікава знахідка може підштовхнути до того, щоб познайомитися з історією ближче - і виявити, що вонa можe бути зaхопливою, яскравою й такою близькою до кожного з них. Четверо друзів беруться дослідити нашу історію, дізнатися про все правду: які динозаври жили на наших землях, хто боровся за незалежність, яку маємо зараз, чому українці саме такі. Виявляється, історія може бути цікавою та вкрай важливою, навіть якщо це було ще за динозаврів.

«Nominka. Українські імена світової історії », Варка Проща

У цій книзі двадцять п’ять історій про відомих та не дуже людей, які увійшли у світову історію, щось винайшли, створили, були непересічними, ними захоплювалися повсюди. Вони були різними, але всі — українці! Можливо, ти не чув про кожного з них, але кожен із них вартий твоєї уваги. Хтось із героїв цієї книги був знаним філософом чи письменником, або мандрівником, а хтось малював дивовижні картини, винайшов революційний пристрій, отримав «Оскар», підкорив європейську сцену, проєктував чудові будівлі. «Nomina» з латини означає «імена», тож знаймо визначні імена наших земляків, котрих впізнають по всьому світу.

«Крута історія перемог », Інна Ковалишена

Не завжди і не всюди перемагає сила, часто єдність, продумана робота та впевненість у собі допомагають слабшим здобути перемогу над сильнішим супротивником. У книзі представлені 9 історій перемог ХХ століття. 

Ці дев’ять історій доводять, що перемога залежить від багатьох факторів, але вона точно можлива. У ХХ столітті було чимало лих, але й не менше перемог. Саме про них йдеться у цій книжці. Перший зимовий похід армії УНР, битва за Британію, арабські повстання, перемоги Південної Кореї, Сакартвело, бунти українців у концтаборах — ці події нагадують нам, що правда завжди перемагає силу. Історії висвітлюють несподівані деталі кампаній, доленосні рішення, показують, що інколи одна людина може все змінити, а часом і навпаки — зусиль цілої нації недостатньо, але поки ми живі — надія лишається.

«П’ять Колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці », Юлія Смаль

Давно те було. Уже поросли небуттям степи і могили. Й книжки такі мали б уже давно бути, але ми, українці, не мали такого права, бо жили у величезній «щасливій» державі на ймення Радянський Союз — тюрма народів. Минають часи, відходять уже останні свідки подій середини двадцятого століття, і ми, нащадки цілих, нащадки вцілілих, збираємо по зернятках їхні спогади. Не забути, не втратити, пам’ятати. 

Історії, описані тут, — історії справжніх дітей, які хотіли гратися й допомагати своїм батькам, мріяли про щось, чогось не любили, часом не були слухняними. Словом, ці історії — історії найзвичайнісіньких дітей, розказані ними чи їхніми родичами. І коли мене спитали б, чи я знаю цих людей, то моя відповідь: «Так». Двоє з оповідачок — бабусі моїх добрих подруг, а одна — моя, бо немає в Україні людей, родин яких не торкнулося страшне слово «Голодомор».

«Коні та портрет мого дядька », Валентина Кирилова

Платон Горинь здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі із французької мови та отримав можливість поїхати до Франції, пожити там два тижні й познайомитися з країною. Разом із Марісою, дівчинкою із французької родини, де жив Платон, він пізнає та досліджує митців, знаних у всьому світі, які були вихідцями з України. Герої книжки відкривають для себе різноманітні стилі та напрямки мистецтва, творчість Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Соні Делоне та інших. Пригоди підлітків у Франції, завдяки яким стає можливим розкрити таємницю мистецького щоденника українця, що знався з художниками. 

Гайда пізнавати та досліджувати відомих у всьому світі українських митців!

«Геть! Твоє право на протест », Маша Сердюк

«Геть!» — вигук, знайомий усім українцям. Він починає зміни в країні, стає рушієм революцій та зрештою допомагає досягти справедливості. Вміння висловлювати протест — суперсила нашого народу. Бо саме так нам вдається відстоювати власні ідеї та переконання — інколи навіть ціною власного життя. Ця книжка дає відповіді на важливі запитання. Чому суспільству потрібні протести? Чому вони є рушійною силою змін у державі? Чому важливо вміти казати «ні»? Як діти можуть виражати свою волю? Які бувають види протестів? Та ще чимало всього іншого, що потрібно знати про те, як влаштувати протест.

«Балет. Перший пірует Стефанії », Валентина Кирилова

Із чого починається балет? Які асоціації викликає? Як готуються балерини до вистав? Розгорнувши цю книжку, ти потрапляєш за лаштунки балетного мистецтва, щоб разом зі Стефою пройти шлях до першого піруету на сцені. Дізнатися, як обирати та готувати пуанти, як українка долучилася до створення пачки, які українські композитори стали творцями світових вистав. Стефанія напевно знає, що хоче стати примою театрів, а для цього потрібно стільки всього опанувати. Батмани, па-де-де, фуете, адажіо, пліє — це лише маленька частинка знань. То як, підіймаємо завісу?

«Щедрик. Фантастична історія », Оксана Лущевська

Тоня, співачка українського дитячого хору «Щедрик», вирушає до Нью-Йорка. Вона братиме участь у святковому концерті з нагоди 100-річчя виконання «Щедрика» в Карнеґі-холі. Там із дівчинкою трапляється фантастична подія, яка відкриває їй таємницю минулого. А тоді Тоня й сама творить дещо фантастичне, і про це говоритимуть по всьому світу!

Ця книга - дивовижна подорож Нью-Йорком, де сьогодні, як і сто років тому, лунає українська музика, яка стала символом Різдва й дива.

«Смачна історія України », Маша Сердюк

Що таке українська кухня? Хто придумав борщ? Звідки взялися голубці? І чому українські вaреники нaзивaють родичaми китайських димсамів?

Відповіді на ці запитання можна буде знайти у цій книжці.

У цікавій доступній формі ми розповідаємо дітям історію становлення української гастрономії, дізнаємося, що любили їсти видатні українці, на пальцях пояснимо, чим відрізняється кухня Галичини від кухні Волині та Полісся, а також намалюємо справжню гастрономічну мапу України, де позначимо всі смачні місця нашої країни. І, звісна річ, навчимося готувати культові українські страви.

Go back

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.