Ментальне здоров`я – навчаємося з садочка. Медитації та практики саморегуляції як частина навчального процесу

 Матеріали для завантаження:

Руханка "Дерево і буревій"

Практика "Мій щасливий день відпочинку на природі"

Практика усвідомлення "Інопланетянин"

Сучасній людині добре відомо про важливість ментального здоров'я. З кожним роком ми дедалі більше усвідомлюємо, наскільки світ ззовні залежить від світу всередині нас, наскільки важливо розпізнавати ознаки стресу, вигорання, тривожності. Але чомусь ментальним здоров'ям ми починаємо перейматися у дорослому віці, хибно вважаючи, що з проблемами такого штибу може зіштовхнутися виключно доросла людина. Як і статеве виховання, тема ментального здоров'я досі не достатньо розповсюджена у школах і дитсадках, адже існує переконання, що дітям розуміти це «ще рано». Але такий підхід неправильний.

Так, здатність розуміти себе, свої емоції та почуття, якщо розвивати її в змалечку, дуже допоможе дитині не лише в дорослому житті, а й позитивно вплине на розвиток її особистості. Це навчило б її захистити свою психіку в правильний спосіб, а також допомогло вирости людиною, яка може протистояти труднощам життя.


Ментальне здоров'я настільки важливе, тож дивно, що воно досі не входить в шкільну програму як окремий предмет. Безперечно, школа майбутнього – це та школа, яка усвідомлює необхідність гармонійного психологічного розвитку дитини і знає, що цьому треба приділяти час. Ця тема повинна вивчатися не лише в школах, а й в дитсадочках, адже у цьому віці дитяча психіка найвразливіша, бо дитина отримує навички справлятися з іще зовсім незнайомим для неї світом. Отже, що ми можемо зробити, щоб дати дітям вже сьогодні необхідні інструменти для саморегуляції і розуміння власних емоцій?


У «Моїй книжковій полиці » ви можете знайти книги, присвячені практикам саморегуляції та медитації, наприклад, посібник із йоги чи «Медитативні історії на добраніч» Антоніни Оксанич - книгу, що має терапевтичний ефект і вчить дітей заземленню та технікам заспокійливого дихання. Ви також можете ознайомитись із нашою книгою «Під тиском. Наука про стрес» Тані Ллойд Кай та Марі-Еа Трамбле, яка розповідає маленьким читачам про біологію стресу, про його вплив навіть на генетику, про те, як із ним боротись і як його розуміти. Ви можете уже сьогодні вводити практики самоусвідомлення у навчальний процес. 

Go back

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.